Automodelářský kroužek

Automodelářský kroužek určený žákům, zájemcům o tzv. dráhové automodely (mez. zkratka SRC), vedou zkušení členové automodelářského klubu SCRC-Praha 7.

Co se naučíte?

Členové kroužku se postupně naučí se stavět automodely určené pro závody na autodráhách. Členství v kroužku rozvíjí především manuální zručnost (barvení, řezání, pilování, vrtání, pájení), a jako každé modelářské odvětví má i tu výhodu, že se mu lze věnovat dlouhodobě. Kroužku je k dispozici velká osmiproudová autodráha s elektronickým vyhodnocováním dosažených výkonů.

  
Kdo do kroužku chodí?
 
Členové kroužku se automodelářství věnují především rekreačně, ale ti, kteří mají zájem a určitý talent se mu věnují i soutěžně, tedy účastí na závodech automodelářů určených žákům. Kroužek je určen jak chlapcům, tak dívkám (chlapci pochopitelně převažují) ve věku od 7 do 15 let. 
 
Úspěchy kroužku:

Protože automodelářský kroužek působí v DDM Praha 7 již řadu let podařilo se získat mnohé úspěchy. Od úrovně klubových závodů a tzv. veřejných soutěží až po přední umístění (včetně prvních míst) v krajských závodech (např. mistrovství Prahy) a závodech mistrovství České republiky. Jiří Štrunc titul mistra Evropy.
 
 
název den čas místo
Automodeláři Úterý 16:00 - 18:00 Tusarova 53, P7
 

Kontakt:
Luděk SEIFERT 
tel.: 730 664 196
e-mail:
seifert.ludek@hotmail.com


 
  
 
 
 
 
  

 

Automodelářský klub SCRC-Praha 7

Automodelářský klub SCRC-Praha 7 věnující se tzv. dráhovým automodelům (mez. zkratka SRC) byl založen v roce 1968 a patří tak mezi nejstarší obdobné automodelářské kluby. Od roku 1974 rozvíjí svou činnost pod domem dětí.

  

CO SE NAUČÍTE

Členy klubu se stávají především zkušenější modeláři, např. bývalí členové automodelářského kroužku. Klub rozvíjí, díky velkým zkušenostem svých členů, další možnosti dráhového automodelářství a podílí se na organizování různých závodů, od pohárových až po mistrovství republiky. V majetku klubu je velká osmiproudová autodráha. Klub je členem Svazu modelářů České republiky.

NÁROČNOST KROUŽKU

Jednoznačně jde o soutěžní úroveň, i když členství v klubu je i příjemnou relaxační zábavou. Členství v klubu není omezeno ani pohlavím ani věkem, členy klubu se mohou stát i úplní začátečníci.

ÚSPĚCHY KLUBU

Za 45 let činnosti klubu jsou to desítky předních umístění na nejrůznějších závodech automodelů SRC, včetně mnoha titulů z mistrovství republiky. Členové klubu patřili od počátku k předním závodníkům uvedeného modelářského odvětví a stupně vítězů obsazují v různých seriálových a pohárových závodech, v krajských závodech, v závodech mistrovství republiky i v mezinárodních závodech.  

 

název den čas místo
Autoklub Čtvrtek 16:00 - 18:00 Tusarova 53, P7

 

Kontakt:
Libor Putz
tel.: 774 960 242
e-mail: libor.putz@rcmodely.cz
web: www.scrc7.wz.cz